استفاده از سوخت سبز در هواپیمایی ویرجین

شرکت هواپیمایی ویرجین قصد دارد از سوخت های سبز برای هواپیماهای خود استفاده کند که می تواند گامی موثر و جدید در راستای سفری پاک باشد.

این شرکت هواپیمایی قصد دارد برای اولین بار از سوخت سبز شرکت لانزاتک استفاده کند و آزمایشی در این زمینه انجام دهد که زمان استفاده از آن نیز ماه اکتبر است.

قرار است از این سوخت برای هواپیمای بوئینگ 747 این شرکت و در پروازی از اورلاندو به فرودگاه گادویگ لندن استفاده شود. این اقدام می تواند به جهانیان نشان دهد که استفاده از تکنولوژی های جدید و سازگار با محیط زیست می تواند برای تمام کمپانی های بزرگ دنیا و قیمت بلیط هواپیما مقرون به صرفه باشد.

شرکت هواپیمایی ویرجین

گروه ویرجین یک شرکت بریتانیایی است که دارای بیش از 400 شرکت زیر مجموعه در سراسر جهان است  و توسط کارآفرین بریتانیایی، سر ریچارد برانسون اداره می‌شود.

تاریخ تاسیس شرکت مرکزی ویرجین در اداره ثبت شرکت‌ها در لندن در سال 1989 میلادی است، گرچه سابقه فعالیت‌های بازرگانی سر ریچارد برانسون با نام تجاری «ویرجین» به سال‌های دهه 1970 میلادی باز می‌گردد.

از ارائه خدمات اینترنتی گرفته تا مدیریت ایستگاه‌های رادیویی و کانال‌های تلویزیونی، تولید لوازم آرایشی، مدیریت خطوط هواپیمایی و اپراتوری شبکه‌های راه‌آهن، دامنه فعالیت‌های تجاری شرکت‌های عضو گروه ویرجین بسیار گسترده و خاص است.

نحوه ساخت این سوخت های سبز

قطعا برای استفاده از این سوخت سبز در تمامی شرکت های هواپیمایی باید زمان زیادی منتظر بمانیم زیرا این فرآیند طولانی خواهد بود. این سوخت هنوز کارهای زیادی برای انجام دارد و قطعا در ماه های آینده خبرهای زیادی در این مورد خواهیم شنید.

شرکت لانزاتک از اوایل فعالیت خود تلاش کرده است تا سوخت سبز تولید کند. این شرکت با استفاده از گازهای پسماند تولید شده در کارخانه های فولاد و تبدیل آن به گاز اتانول می تواند تا 65 درصد از کربن آن بکاهد و این گاز می تواند صدمه کمتری به اتمسفر بزند. این موضوع می تواند در آینده کمک شایانی به کاهش آلودگی های زیست محیطی کند.

اگر این سوخت به صورت سراسری برای شرکت های هواپیمایی استفاده شود، قطعا می تواند یک پنجم مصرف سالانه آنها را تامین کند و این موضوع تا زمان رونمایی از هواپیماهای الکتریکی ادامه خواهد یافت.

منبع: کالاسودا


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.