مطالبی جالب در مورد هوانوردی

هوانوردی

خلبان ها در یک مدت زمان فقط می توانند با یک نوع هواپیما پرواز کنند

آن ها برای اینکه مجوز لازم برای پرواز یک مدل هواپیمای دیگر را کسب کنند باید 8 تا 12 هفته دوره آموزشی بگذرانند. این دوره آموزشی شامل “مدرسه زمینی”، پرواز های مقدماتی قبل- شبیه ساز و آموزش شبیه ساز است.

خلبان ها غذای متفاوت می خورند

برای ایمنی و احتیاط بیشتر، خلبان ها در هنگام پرواز غذایی متفاوت از کمک خلبان می خورند. به طور کلی قوانین مختلفی توسط ایرلاین های مختلف اعمال می شود، با این حال، یک قانون برای بیشتر آن ها معمول است آن که خلبان ها همان غذایی را می خورند که در بیزنس کلاس ارائه می شود و برای جلوگیری از مسمومیت غذایی، غذای خلبان و کمک خلبان با هم فرق دارد. برای اجتناب از مسمومیت غذایی خلبان ها اجازه ندارند غذای خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

خلبان نمی تواند موسیقی گوش دهد

گرچه موسیقی در هنگام پرواز توصیه می شود، اما خلبان ها در این مورد استثناء هستند. آنها باید برای هماهنگی حرکت هواپیما باید دائما با کنترل کننده های زمینی در ارتباط باشند. از طرفی، درست مانند راننده های اتوبوس، زمانی که دو خلبان در آسمان به هم می رسند، ممکن است چراغ فرود و یا چراغ های بازرسی بال را برای سلام علیک روشن خاموش کنند!

غذاهای بی مزه هواپیما

دلیل مزه بد مواد غذایی هواپیما محیط داخل کابین هواپیما است که نمی گذارد طعم واقعی غذا را حس کنیم.

شلوغ ترین فرودگاه تجاری جهان

شلوغ ترین فرودگاه تجاری جهان، فرودگاه هارتسفیلد-جکسون (ATL) در آتلانتا است که سالیانه بیش از 970 هزار پرواز دارد. این فرودگاه از سال 1998 بیشترین تعداد مسافر را داشته و از سال 2005 بیشترین تعداد فرود و تیک آف. این فرودگاه در سال 2012 هم از نظر تعداد مسافرین و هم تعداد پرواز عنوان شلوغ ترین فرودگاه دنیا را کسب کرد. در یک سال به تنهایی 95 میلیون مسافر (بیش از 260 هزار مسافر در روز) را این فرودگاه رفت و آمد کردند.

تنها 5 درصد از جمعیت جهان تا به حال با هواپیما پرواز کرده اند

اقلیت کوچکی از جمعیت جهان به طور مرتب در حال پرواز هستند. با اینکه حمل و نقل هوایی به سرعت در حال رشد است اما طبق آمارها تنها 5 درصد از جمعیت جهان سوار هواپیما شده اند. بسیاری از مردم، به ویژه از مناطق توسعه نیافته، هرگز از هواپیما استفاده نکرده اند و احتمالا در تمام عمر خود فرصتی برای پرواز نخواهند داشت.

میانگین سن یک هواپیمای تجاری

طول عمر یک هواپیمای مسافربری بر اساس چرخه فشار حساب می شود. هر بار که هواپیما پرواز می کند، بدنه آن در معرض فشار قرار می گیرد . عمر یک هواپیما زمانی تمام می شود که بدنه ضعیف و شکاف هایی خطرناک بر روی آن ایجاد شود. هواپیما در یک عمر مفید 20 ساله حدودا 51 هزار ساعت پرواز و 75 هزار چرخه فشرده سازی داشته است. چنانچه هواپیما برای مسیرهای طولانی استفاده شود، چرخه فشار نسبتا کمی را تجربه می کند و می تواند بیش از 20 سال به پرواز ادامه دهد.

یکی از مرگ بارترین حوادث هواپیمایی

جالبه بدانید که یکی از مرگبار ترین حوادث هواپیما بر روی زمین اتفاق افتاده نه در آسمان. در سال 1977، دو هواپیمای پر از مسافر که مجموعا بیش از 600 مسافر داشتند، در وسط باند فرودگاه با هم برخورد کردند و در این حادثه 500 نفر کشته شدند.

بزرگترین هواپیمای مسافربری تجاری

اولین ایرلاینی که توانست بزرگترین هواپیمای مسافربری تجاری را به دست آورد سنگاپور ایرلاینز بود. اولین پرواز با این هواپیما با 450 مسافر از سنگاپور به سیدنی انجام شد. مقامات فرودگاه سیدنی 128 میلیون دلار برای ارتقاء زیرساخت های خود برای ورود این جت فوق العاده هزینه کردند، به طوری که باند فرودگاه، تونل های زیرزمینی و پل های هوایی مخصوص با این جت سازگار شدند. ایرباس A380 طوری طراحی شده که می تواند 140 هزار ساعت پرواز کند و این یعنی در طول عمر خود می تواند بیش از دو هزار بار در سراسر جهان پرواز کند.

بوئینگ 747 از 6 میلیون قطعه ساخته شده است

یکی از واقعیت جالب در مورد بوئینگ 747 مربوط به وزن موتورش است. این هواپیما یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین هواپیماهای مسافربری است و از 6 میلیون قطعات ساخته شده که یکی از آنها موتور آن است که وزن آن تقریبا 9،500 پوند (4300 کیلوگرم) است و هزینه آن حدود 8 میلیون دلار می باشد.

بوئینگ 747 شناخته شده ترین هواپیمای مسافربری گسترده و هواپیمای باری دنیا است و خیلی ها به آن ملکه آسمان و یا جامبو جت می گویند. دلیل معروف شدن این هواپیما این است که اولین هواپیمای غول پیکر ساخته شده در دنیا بود. بوئینگ 747 از شش میلیون قطعه ساخته شده که همه ی آنها با تعدادی سوئیچ و دکمه قابل کنترل هستند.
موتور بوئینگ 747 وزن زیادی دارد.

حداکثر سرعت بوئینگ 747 حدود 955  کیلومتر در ساعت است. بوئینگ 747 نه تنها یکی از شناخته شده ترین هواپیمای دنیاست بلکه اولین هواپیمای عریض بدنه ای بود که تا به حال ساخته شده.


منبع: baatraining.com


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.