عذر خواهی شرکت هواپیمایی قشم ایر از مسافران پرواز مشهد به نجف

هواپیمایی قشم ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر پس از انتشار مطلبی در خبرگزاری برنا تحت عنوان "به دلیل رعایت نشدن حقوق مسافران پرواز مشهد-نجف صورت پذیرفت؛ همکاری فرودگاه مشهد با قشم ایر متوقف میشود" جوابیه ای به شرح ذیل منتشر کرد:

«بسمه تعالی

سردبیر محترم خبرگزاری برنا؛

با سلام

احتراما؛ پیرو انتشار خبری در آن خبرگزاری محترم با عنوان  "به دلیل رعایت نشدن حقوق مسافران پرواز مشهد-نجف صورت پذیرفت؛ توقف در همکاری فرودگاه مشهد با قشم ایر" بررسیهای لازم صورت پذیرفت.

لذا جوابیه شرکت هواپیمایی قشم به منظور تنویر افکار عمومی ارسال میگردد. خواهشمند است وفق قوانین مطبوعات نسبت به انتشار آن اقدام لازم به عمل آید.

پرواز شماره 2217 شرکت هواپیمایی قشم مورخ 18/6/97 به علت نقص فنی در فرودگاه بینالمللی امام خمینی (ره) زمینگیر میشود و تیم فنی قشم ایر بلافاصله شروع به بررسی نقص فنی مینماید. سپس هواپیمای جایگزین که جهت انجام این پرواز در نظر گرفته شده بود می‌بایستی از فرودگاه نجف عازم مشهد شود که متأسفانه به علت بروز مشکلات و  عدم وجود امکانات مناسب هندلینگ در فرودگاه نجف این پرواز را با تأخیر انعکاسی به سمت فرودگاه  بین المللی هاشمی نژاد مشهد مقدس جهت انجام پرواز شماره 2293 در مسیر مشهد-نجف پرواز نمود.

به دلیل لزوم رعایت قوانین ICAO و به منظور حفظ ایمنی مسافرین که از اهداف همیشگی هواپیمایی قشم میباشد و همچنین رعایت استانداردهای بین المللی، با هماهنگی نماینده سازمان هواپیمایی کشوری در فرودگاه مشهد و با توجه به اتمام زمان مجاز عملیاتی پروازی، میبایست کروی پروازی جدید جایگزین میگردند که این  اقدام نیز صورت پذیرفت.

شایان ذکر است مسئولین ایستگاه قشم ایر در فرودگاه مشهد با هتلهای موجود  در سطح شهر  تماس گرفته و متأسفانه امکان اسکان 300 نفر مسافر  عرب زبان در یک هتل امکانپذیر نبوده و عملا امکان استقرار در هتلهای متعدد با توجه به محدودیت زمانی و مشکلات در انتقال مسافرین، امکانپذیر نبوده و با توجه به ابراز تمایل مسافرین جهت استقرار در فردوگاه، به منظور جلوگیری از اتلاف وقت و  تأخیرات انعکاسی بعدی، علیرغم  متحمل شدن هزینه بیشتر در مقایسه با انتقال مسافرین  به هتل، کلیه مسافرین  توسط شرکت هواپیمایی قشم به مجموعه CIP )جایگاه اختصاصی مسافرین ویژه) فردوگاه بین المللی هاشمی نژاد، جهت پذیرایی و استراحت منتقل گردیدند. که در این مدت پذیرایی در دو مرحله (غذای گرم و صبحانه) از مسافرین صورت پذیرفت و اینکه در برخی از رسانه ها این انجام وظیفه قشم ایر جهت تکریم مسافرین به ارگان دیگری نسبت داده شده صحت نداشته و کذب محض میباشد.


در خصوص این پرواز ذکر چند نکته حائز اهمیت میباشد؛

-از ابتدا، مدت تأخیر پرواز مربوطه غیرقابل پیشبینی بوده و شرکت هواپیمایی قشم تمام تلاش خود را جهت جلوگیری از ابطال پرواز و بلاتکلیفی مسافرین به عمل آورد.

-لازم به ذکر میباشد مسئولیت تصمیمگیری در خصوص کلیه کارکنان شرکت هواپیمایی قشم در تمامی ایستگاهها و تعیین حدود وظایف کاری ایشان صرفا به عهده این شرکت میباشد و در صورت بروز مشکل، مسئولین مربوطه طبق قانون سازمان هواپیمایی کشوری و با هماهنگی مراجع ذیصلاح قانونی به موضوع رسیدگی مینماید و  ارگان دیگری حق مداخله و اظهار نظر شخصی در این خصوص را ندارد.

-شرکت هواپیمایی قشم به منظور جلوگیری از تأخیر بیشتر پرواز، در نظر داشت از طریق انجام نشست ویژه در فرودگاه بینالمللی امام خمینی (ره)، جهت جابجایی کروی پرواز برنامه ریزی نماید که متأسفانه مجوزات مربووطه از طریق بمادی ذیربط صادر نگردید و نهایتا ناچار به انتقال کروی پروازی با اولین پروازهای بامدادی از فردوگاه مهرآباد توسط ایرلاینهای همکار (که با تأخیر عملیاتی نیز همراه بود) گردید و این امر  نیز به زمان تأخیر پرواز مسیر مشهد-نجف افزود.

از آنجایی که شرکت هواپیمایی قشم تمام سعی و تلاش خود را جهت جلب رضایت مسافرین مطابق قوانین و مقررات هوانوردی به عمل آورده، حق شکایت از کلیه مسببینی که اقامات قانونی این شرکت را نادیده گرفته و قصد در تشویش اذهان عمومی در خصوص این پرواز داشته اند را به طور قانونی و از طریق مراجع ذیصلاح قضایی برای خود محفوظ میداند.

شرکت هواپیمایی قشم مراتب عذرخواهی خود را از مسافرین پرواز مشهد-نجف این شرکت که با صبر و شکیبایی خود نهایت همکاری را با مجموعه قشم ایر داشته اند، به عمل آورده و  طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری آمادگی پرداخت خسارت به  مسافرین این پرواز را اعلام مینماید.

با تشکر               

روابط عمومی شرکت هواپیمایی قشم»

برای رزرو پرواز تهران مشهد روی لینک روبرو کلیک کنید: http://itc724.com/Ticket-Tehran-Mashhad.html

جهت رزرو تور مشهد لحظه آخری اینجا کلیک کنید: http://tour-mashhad.com


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.